O mnie ....


Praca

Jestem pracownikiem Politechniki Opolskiej na wydziale Elektrotechniki i Automatyki, Instytut Automatyki i Informatyki, pracuję na stanowisku profesora nadzwyczajnego.
Zajmuję się informatyką, dlatego też wszystkie moje publikacje  dotyczą tej dziedziny.

Wykształcenie

Studia ukończyłem z wyróżnieniem (1998) na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Informatyki i Zarządzania specjalność Inżynieria Oprogramowania.
Doktorat obroniłem z wyróżnieniem (2003) w dziedzinie Nauki Techniczne w dyscyplinie Informatyka na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Informatyki i Zarządzania. Temat doktoratu to: Adaptacyjny algorytm dystrybucji żądań w klastrze serwerów WWW (promotor: dr hab. L. Borzemski , recenzenci: prof. dr hab. T. Czachórski, prof. dr hab. J. Korbicz, przewodniczący rady: prof. dr hab. Z. Bubnicki). Habilitację obroniłem w 2013r. w dziedzinie Nauki Techniczne w dyscyplinie Informatyka na wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego. Temat monografii habilitacyjnej to: Systemy webowe z jakością usług uwzględniające kryterium czasowe - Problemy projektowania.

Doświadczenie zawodowe

Mam bogate doświadczenie zawodowe: przez półtora roku pracowałem w banku jako administrator systemów informatycznych, przez pięć lat pracowałem w innej firmie w dziale technicznym jako specjalista do spraw systemów operacyjnych, od 1999 r. pracuje na Politechnice Opolskiej - obecnie na stanowisku adiunkta.
 
Dydaktyka
Prowadziłem, lub też jestem przygotowany do prowadzenia zajęć z zakresu:
1. Programowanie w Pascalu,  C, C++, C# zaawansowane programowanie systemowe; zajmuje się również programowaniem współbieżnym.
2. Systemy operacyjne; ogólna wiedza o systemach jak i administrowanie systemami: unix tu zwłaszcza mam duże doświadczenie z linux'em, jakiś czas pracowałem również na AIX i SCO  jak również mógłbym prowadzić  zajęcia z zakresu administracji window'sem.
3. Sieci komputerowe, lokalne sieci komputerowe, techniki internetowe, systemy webowe, systemy intranetowe, zarządzanie systemami webowymi, rozproszone systemy komputerowe, integracja sieci i systemów komputerowych.
4. Analiza i projektowanie systemów informatycznych
5. Programowanie urządzeń mobilnych. Mam spore doświadczenie w programowaniu (i sprzedaży aplikacji) w systemach Windows ME, Windows Phone, Android.

Rodzina
Mam 40 lata jestem żonaty (strona żonki) i mam dwóch synów.
Lubię chodzić po górach, oto zdjęcia z ostatnich wypraw.